Destaco vpenjala in pozicionirne enote
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Avtomatizirana proizvodnja je proces, pri katerem s pomočjo posebnih strojev na različne načine obdelujemo posamezne kose končnega izdelka. Najbolj tipične surovine za izdelke strojne proizvodnje so kovine in kovinske zlitine ter plastične mase, seveda pa se za nekatere izdelke uporabljajo tudi naravni materiali, kot so les, celulozna vlakna in usnje. Končni cilj strojne proizvodnje je avtomatizirana izdelava posameznih kosov izdelka s čim manjšim vložkom človeškega dela. Z ustrezno postavljeno proizvodno linijo lahko dosežemo izredno hitro obdelavo posameznih elementov, ki pripomore k večji učinkovitosti proizvodnje in s tem k večji ekonomičnosti samega proizvodnega procesa.

Proizvodnja

Sestava proizvodnih linij

Strojne proizvodne linije so sestavljene iz ogrodja in posameznih strojnih elementov, ki opravljajo določeno funkcijo. Najbolj osnovna funkcija pri manipulaciji obdelovancev je njihovo vpetje. Vpenjanje obdelovancev mora biti dovolj čvrsto, da se lahko upira silam, ki na njih delujejo pri obdelovanju. Naj bo to rezkanje ali štancanje, zvijanje ali stiskanje, pri vsakem procesu preoblikovanja izdelka nanj delujejo fizične sile. Zato je treba obdelovance čvrsto vpeti v sistem, za kar poskrbijo vpenjala.

Ročna Destaco vpenjala

Destaco vpenjala predstavljajo vrhunski kakovostni razred vpenjal za strojno proizvodnjo. Vpenjanje obdelovancev je širok pojem, ki zajema celo vrsto funkcij. Za vsako od njih je na voljo več standardiziranih vpenjalnih elementov, ki se poleg funkcij razlikujejo tudi v načinu delovanja, materialu izdelave in maksimalni sili prijema. Tako poznamo linearna potisna vpenjala, horizontalna in vertikalna vpenjala, potezno-zapiralna prijemala, nihajne klešče in še mnogo drugih iteracij. Ročna Destaco vpenjala so namenjena ročnemu vpetju obdelovancev, za avtomatsko vpetje pa ima Destaco na voljo druge rešitve.

Pnevmatska vpenjala Destaco

Za avtomatizirano vpenjanje obdelovancev na položaj se uporabljajo pnevmatska vpenjala. Osnovni vpenjalni mehanizem je podoben, le zapiranje se vrši s pomočjo pnevmatskih cilindrov, kar omogoča avtomatizirano delovanje enote s pomočjo računalniško vodenega krmilnika. Pnevmatska vpenjala so na voljo v celi kopici različnih tipov in lahko omogočajo tudi pozicioniranje ter zasuke in linearne premike. V tem primeru so ustrezno sklopljena z linearnimi elementi, zasučnimi enotami v več oseh in podobnimi mehanskimi rešitvami. Pnevmatska Destaco prijemala so zelo kompaktna in omogočajo avtomatizirane gibe, ki jih izvaja prilagojeni program na elektronskem krmilniku.

Sorodne rešitve, ki jih ponuja Destaco program

Poleg vpenjal, ki spadajo med ključne dele za serijsko proizvodnjo, ne smemo pozabiti še na sorodne elemente, ki skrbijo za manipulacijo obdelovancev. Sem spadajo linearni drsniki in potisniki, kaveljna prijemala, vakuumski priseski, pnevmatski cilindri za preoblikovanje in vzmetni nosilci. Za standardne operacije pa so na voljo tudi modularni sistemi, sestavljeni iz več prijemalnih sklopov, ki delujejo povezano. Zelo pogosto se v tovrstne sisteme vključuje tudi merilne enote, ki sproti preverjajo pozicijo in debelino ter na podlagi teh spremenljivk prilagajajo program delovanja Destaco enote.

© 30. 04. 2024 - STC2011.si. Agencija W3B.